Operatori i Sistemit te Transmetimit

Njoftim për konsumatorët Tiranë - OST
May 26, 2021 Fabiano Shehu

Njoftim për konsumatorët Tiranë

Për punime në kuadër të vendosjes së sistemit të matjes në Traktet 110kV, me stakim të transformatorit të fuqisë në Nënstacionin Qendër, në datën 27 Maj 2021 nga ora 02:00 deri në orën 06:00

OST sh.a. njofton se në datën 27 Maj 2021 në intervalin kohor 02:00-06:00 do të stakohet Linja 110kV Tirana 1 – Qendër dhe transformatori i fuqisë në nënstacionin Qendër, si rrjedhojë do të mbeten pa energji elektrike për intervalin kohor  5 min zonat:

Torre Drini, Rr. Luigj Gurakuqi, Sheshi Avni Rustemi, Rr.Tefta Tashko Koco, Beqir Luga, Fadil Rada, Vllazen Huta, Bardhyl, Zona pranë Ministrisë së Jashme, Rr. Asim Vokshi, Mine Peza, Ministria Drejtesise, Myslym Shyri, Shallvaret, Ekspozita, Pallatet Agimi, Telekomi, Posta, Tajvani, Kulla e Vodafonit, Pallatet e Ministrisë së Brendshme, Kryeministria, Ministria e Mbrojtjes, Bashkia, Albtelecom, Banka e Shqipërisë, Rr. Durrësit, Ded Gjoluli, Mihal Duri, Pjetër Bogdani, Vëllezërit Manastirliu, Naim Frashëri, Kongresi i Përmetit, Ministria e Arsimit, Rr. Bardhok Biba, Rr. Brigadave, Marteniteti i Vjeter, Sami Frashëri, Kryeministria, Ministria e Financave, Qemal Stafa, Kopshti 19, Ministria e Diasporës, Stabilimenti, Rr.Islam Alla,  Mujo Ulqinaku, Bashkia, Katedralja At Luigj Monti, Kryeministria, Parlamenti, Inima, Shqupi, BKT, Ish Blloku, Presidenca, Katedralia Shën Palit, Ministria e Brendshme, Ministria e Bujqësisë, Kryesia e Kuvendit, Kisha Ortodokse, ABA Bussines Center, Rr. Hoxha Tasim, Amb. Amerikane, Rr. Pjeter Budi, Rr Karl Topia, Dervish Hima, Rr. Faik Konica, St. Qemal Stafa, Garda, Rr. Dora Distria, Rr. Pjeter Budi, Rr. Petro Nini Luarasi, Rr. Vath Koreshi, Rr. Shyqyri Ishmi, Rr. Todi Shkurti, Rr. Elbasanit, Rr. Thamistokli Germenji, Zona pranë TVSH, Rr. Dëshmorët e 4 Shkurtit, Rr. Vaso Pasha, Rr. Lidhja Prizrenit, Delta Konstruksion, LID.

 

Ju Falenderojmë për mirëkuptimin !